Odtrucie alkoholowe Katowice

Odtrucie alkoholowe Bielsko-Biała - Oświęcim

Natychmiastowa ulga!

Zadzwoń: +48 519 348 337

Zaufaj nam - Pomożemy!

Detoks alkoholowy Bielsko-Biała - Oświęcim

Skuteczne przerwanie ciągu alkoholowego!

Zadzwoń: +48 519 348 337

Zaufaj nam - Pomożemy!

Odtrucie alkoholowe Katowice

Odtruwanie alkoholowe
wizyty domowe

Odtruwanie alkoholowe jest bardzo pomocnym zabiegiem, który pozwoli na pozbycie się nadmiaru toksyn z organizmu po przedawkowaniu alkoholu. Jest polecane osobom, które jednorazowo wypiły zbyt dużą ilość alkoholu oraz dla tych, którzy mają problem z na nałogiem alkoholowym. To skuteczna metoda leczenia alkoholizmu oraz sposób na pozbycie się toksyn. Dzięki odtruciu alkoholowemu osoba uzależniona znacznie łatwiej wróci do dawnej równowagi oraz pozbędzie się nieprzyjemnych objawów przedawkowania alkoholu etylowego. Detoks alkoholowy często to jedyna szansa na skuteczne pozbycie się nałogu alkoholowego oraz powrót do lepszego samopoczucia i pełnej sprawności fizycznej i umysłowej.

Odtrucie alkoholowe Śląsk

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Jest ono przeprowadzane przez doświadczonych ratowników medycznych, którzy podają kroplówki z soli fizjologicznej oraz z glukozą. Mają one na celu szybkie nawodnienie organizmu oraz dostarczenie mu ważnych mikroelementów, takich jak potas, czy magnez. Są one niezbędne do prawidłowego działania układu nerwowego oraz mięśniowego. Przed ich podaniem przeprowadzany jest wywiad, na podstawie którego ustalana jest dawka kroplówki. Ratownik medyczny mierzy również ciśnienie krwi oraz pyta o przebyte choroby. Ważne jest odpowiednie dobranie dawki kroplówki, dlatego pacjent jest ważony oraz mierzony. W trakcie jej podawania muszą być monitorowane czynności życiowe oraz samopoczucie pacjenta. U pacjentów po ciągu alkoholowym mogą pojawić się objawy odstawienne, w postaci bólu głowy, niepokoju oraz drżenia mięśni. W niektórych przypadkach bardzo ważne jest podanie również leków przeciwbólowych oraz uspokajających, aby pacjent poczuł się nieco lepiej.

Czemu detoks alkoholowy jest taki ważny?

Wiele osób uzależnionych od alkoholu nie potrafi samodzielnie odstawić zgubnego nałogu. Ciąg alkoholowy doprowadza organizm do wycieńczenia. Pojawią się też objawy odstawienia używki, co doprowadzają one do ponownego sięgnięcia po alkohol. Detoks alkoholowy ma na celu oczyszczenie organizmu z nadmiaru toksyn, które dają nieprzyjemne objawy oraz sprawia, że osoba uzależniona może łatwiej wrócić do równowagi psychicznej i fizycznej. Detoks pozwoli na lepszy powrót do normalnego funkcjonowania oraz daje szansę na rozpoczęcie skutecznej terapii w pomocy z psychologiem oraz terapeutą. Przy wsparciu bliskich osób osoba uzależniona może łatwiej pozbyć się nałogu oraz rozpocząć nowe życie.

Syndrom dnia poprzedniego – dlaczego alkohol powoduje kaca?

Alkohol już wieki temu wpisał się w naszą kulturę i jest obecny z nami praktycznie na każdym kroku. Nikogo nie dziwią butelki postawione na stole w trakcie urodzin, rocznic, a nawet konsolacji. Należy jednak bardzo ostrożnie podchodzić do spożywania alkoholu, gdyż ma on działanie uzależniające i brak kontroli nad jego piciem, może doprowadzić do choroby zwanej alkoholizmem. Jednak przed powstaniem uzależnienia, nadużywanie alkoholu prowadzić będzie jedynie do kaca odczuwalnego na następny dzień po suto zakrapianej imprezie.

Czym właściwie jest kac, który pojawia się na następny dzień po spożyciu zbyt dużej ilości alkoholu? Alkohol to trucizna, która musi zostać zmetabolizowana do wody oraz dwutlenku węgla przez wątrobę. Jeżeli jest jego niewielka ilość w organizmie, wątroba poradzi sobie z nim bez problemu. Natomiast, jeśli człowiek wypije zbyt dużą ilość alkoholu, wątroba nie jest w stanie poradzić sobie z metabolizmem całego etanolu i odkłada się on w organizmie człowieka, powodując zaburzenia w funkcjonowaniu. Zaburzona zostaje gospodarka wodna i elektrolitowa, w wyniku czego dochodzi do odwodnienia, które daje objawy kaca.

Kto powinien skorzystać z odtruwania alkoholowego i co daje odtrucie?

Odtruwanie alkoholowe inaczej nazywane detoksem alkoholowym przeznaczone jest dla osób, które borykają się z problemem nagromadzenia się w ich ciele toksyn alkoholowych. Odtruwanie polecane jest w dwóch przypadkach. Pierwszym z nich jest przerwanie ciągu alkoholowego u osoby, która choruje na alkoholizm, a drugim z nich jest jednorazowe zbyt duże spożycie alkoholu etylowego u osoby, która nie jest uzależniona od alkoholu. W obu przypadkach podaje się kroplówki dożylne, będą się one jednak różniły składem oraz ilością.

Odtruwanie alkoholowe to prawdopodobnie najskuteczniejsza metodą leczenia kaca

Jeszcze jakiś czas temu odtruwanie alkoholowe uważane było za niepotrzebną fanaberię, a dostanie się na zabieg graniczyło z cudem. Obecnie coraz więcej miejsc oferuje odtruwanie alkoholowe, które skutecznie leczy kaca, a także przerywa ciągi alkoholowe u osób uzależnionych od alkoholu.

Skupmy się jednak na objawach kaca, których każdy z nas chciałby pozbyć się jak najszybciej. Domowe metody nie zawsze okazują się skuteczne, a zdarza się, że nie możemy pozwolić sobie na przeleżenie całego dnia w domu z zimnym kompresem na czole. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się na odtruwanie alkoholowe. Kroplówka dożylna podawana w trakcie detoksu, skutecznie nawadnia organizm człowieka, uzupełnia poziom cukru we krwi oraz przywraca równowagę elektrolitową. Dzięki temu, pacjent już po 2-3 godzinach czuje się jak nowo narodzony i może zacząć wykonywać swoje normalne codzienne obowiązki.

Czym jest Zespół Abstynencyjny?

Alkoholowy Zespół Abstynencyjny inaczej nazywany zespołem odstawienia, to zbiór objawów, które pojawiają się, gdy osoba uzależniona od alkoholu nagle i szybko odstawi alkohol. Wówczas organizm zaczyna się bronić przed brakiem dostarczanego mu etanolu, co osoba uzależniona odczuwa jako szereg nieprzyjemności psychosomatycznych. Na początku alkoholik zaczyna odczuwać takie objawy jak bóle i zawroty głowy, bóle brzucha oraz biegunki, a także bezsenność, skoki ciśnienia oraz nieprawidłowa praca serca. Jeśli w tym momencie nie spożyje alkoholu, zaczynają pojawiać się również objawy związane z psychiką i nastrojem. Alkoholik zaczyna być rozdrażniony, czasem agresywny lub wręcz przeciwnie apatyczny, nie może zasnąć, jego nastrój nagle spada, zaczyna miewać myśli samobójcze oraz stany depresyjne. Tylko spożycie alkoholu niweluje te wszystkie objawy, jeżeli alkoholik postanowił przerwać ciąg alkoholowy w domu. W przypadku odtruwania w gabinecie, podawane zostają doraźnie leki, które niwelują objawy AZA, poza tym skład kroplówek jest bardzo skuteczny w działaniu i szybko pozbywa się toksyn nagromadzonych w organizmie.

Czy odtruwanie w domu jest bezpieczne?

Odpowiedź na powyższe pytanie brzmi tak, lecz pod jednym warunkiem – że odbędzie się ono pod obserwacją lekarza specjalisty, który będzie odtruwanie wykonywał. Odtruwanie na własną rękę domowymi sposobami jest zazwyczaj nieskuteczne, a może prowadzić nawet do sytuacji zagrożenia życia, ale również zdrowia osoby uzależnionej. Dlatego nie należy podejmować samodzielnych i nagłych prób przerwania ciągu alkoholowego, gdyż objawy zespołu abstynencyjnego mogą być tak silne, że osoba uzależniona sobie z nimi nie poradzi.

Boisz się niewygodnych pytań i złośliwych plotek? Gwarantujemy dyskrecję!

Część osób uzależnionych od alkoholu, mimo tego, że potrzebują pomocy, nie korzystają z niej, z jednej bardzo prostej przyczyny – boją się oceny społeczeństwa oraz stygmatyzowania przez inne osoby. Alkoholizm nadal uważany jest za chorobę marginesu społecznego, nic więc dziwnego, że ludzie boją się oceny innych.

Nasz gabinet dba o bezpieczeństwo, komfort, a także dyskrecję, by każdy pacjent mógł przestać odczuwać lęk spowodowany oceną społeczeństwa. Wszystkie dane pacjentów przechowywane są w bezpiecznym miejscu, a odtruwanie z dojazdem do domu odbywa się bez oznakowanego pojazdu oraz bez oznaczeń na ubraniach oraz torbach i sprzęcie medycznym, który zabierany jest do domu pacjenta.

Odtruwanie alkoholowe – indywidualne dla każdego pacjenta

Nasz prywatny gabinet pomaga osobom uzależnionym od alkoholu w przerwaniu ciągu alkoholowego oraz w powrocie do dobrej formy psychicznej i fizycznej. Dzięki temu może on podjąć się dalszego leczenia odwykowego, gdyż ma do tego siłę i odpowiednią motywację. Wiemy, że każdy przypadek uzależnienia od alkoholu jest inny, dlatego skład kroplówek odtruwających dobierany jest indywidualnie do potrzeb pacjenta. W przypadku silniejszego uzależnienia podana zostanie seria kroplówek, niezależnie jednak od ich ilości, nad całym zabiegiem czuwa nasz doświadczony personel medyczny, który stale monitoruje podstawowe funkcje życiowe pacjenta i dba o jego komfort psychiczny i fizyczny.

Co wchodzi w skład kroplówek?

Nasz prywatny gabinet podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta, dlatego też ostateczny skład kroplówki podawanej pacjentowi dobierany jest specjalnie do jego potrzeb. W zależności od poziomu niedoborów, w składzie kroplówki znajdą się takie witaminy jak witamina C, a także witaminy z grupy B, ale także wapń, potas, cynk, jod czy żelazo. Natomiast podstawą każdej kroplówki odtruwającej są sól fizjologiczna, glukoza oraz elektrolity, a wszystkie te składniki podawane są pacjentowi po to, by przywrócić równowagę w gospodarce wodno-elektrolitowej oraz szybko przywrócić pacjentowi siły witalne.

Jeżeli pacjent wyrazi taką chęć, do kroplówki mogą zostać wlane również leki, przede wszystkim uspokajające, a jeśli zajdzie taka konieczność, podawane są mu również doraźnie inne leki, do których zaliczyć można leki przeciwbólowe, nasenne oraz przeciwpadaczkowe.

Jak zamówić usługę odtrucia alkoholowego z dojazdem do domu?

Nasz gabinet jest jednym z miejsc, które oferują również odtruwanie alkoholowe z dojazdem do domu pacjenta. Jak zgłosić się na odtruwanie z dojazdem do domu? Należy skontaktować się z naszym gabinetem telefonicznie lub wypełnić formularz na naszej stronie, by nasz lekarz zjawił się w domu pacjenta i po przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego rozpoczął procedurę odtruwania. Tego typu zabieg można „zamówić” wcześniej lub poprosić o nagłą interwencję, wówczas lekarz przyjedzie najszybciej jak to tylko możliwe.

Jak długo trwa odtruwanie alkoholowe?

W zależności od stopnia zaawansowania zatrucia toksynami alkoholowymi, odtruwanie trwa odpowiednio dłużej niż w przypadku lekkiego zatrucia lub krótkiego ciągu alkoholowego. Podanie jednej kroplówki odtruwającej trwa do około 3 godzin, jednak dokładny czas trwania zabiegu to kwestia indywidualna. Jeżeli wymagane jest podanie większej ilości kroplówek, wtedy czas całej procedury będzie dłuższy. Niezależnie od ilości podawanych kroplówek, przez cały czas trwania odtruwania nad pacjentem czuwa specjalista z naszego gabinetu, by pacjent czuł się bezpiecznie oraz komfortowo.

Kiedy zobaczę pierwsze efekty kroplówek?

Odtruwanie alkoholowe to bardzo skuteczna metoda pozwalająca na pozbycie się toksyn zgromadzonych w organizmie. Pierwsze efekty odtruwania widoczne będą już po zakończeniu podawania kroplówki, pacjent poczucie przypływ energii, a także znaczącą poprawę nastroju. Należy jednak pamiętać, że całkowita regeneracja organizmu może potrwać do kilku dni, a więc finalny efekt będzie widoczny po zakończeniu tego procesu.

Odtruwanie alkoholowe, co potem?

Zabieg odtruwania alkoholowego stosowany jest najczęściej przez osoby, które pragną zakończyć kolejny długi i męczący dla nich oraz najbliższych ciąg alkoholowy. Dzięki temu osoba uzależniona wchodzi w stan trzeźwości, poprawia się jej nastrój, a głód alkoholowy słabnie. Taka sytuacja jest idealna do podjęcia dalszego działania w kierunku zdrowia.

Najlepszym rozwiązaniem po odtruwaniu alkoholowym będzie stawienie się na dalsze leczenie w placówce odwykowej. Pacjenci mają do wyboru leczenie w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień, a także leczenie odwykowe w trybie pobytu dziennego, a więc takie, na które pacjent dojeżdża codziennie ze swojego domu i przebywa w placówce tylko na czas trwania terapii.

Motywacja i leczenie uzależnienia od alkoholu

Odpowiednia motywacja i chęci do podjęcia walki ze swoim uzależnieniem są kluczem do sukcesu w leczeniu alkoholizmu. Zmuszanie osoby uzależnionej do stawienia się na odwyk lub brak przekonania, że osoba może wyzdrowieć, nie są sprzymierzeńcami w leczeniu żadnego uzależnienia. W takich przypadkach osoba chora często rezygnuje z leczenia w trakcie jego trwania lub wraca do picia zaraz po jego zakończeniu.

Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do leczenia oraz odpowiednia motywacja. Najlepszym rozwiązaniem będzie przejście odtruwania alkoholowego. Duża część osób uzależnionych decyduje się również na wszywkę alkoholową, dzięki której można pozostać w absolutnej trzeźwości, która jest kluczowa dla leczenia odwykowego.

Detoks alkoholowy - dlaczego my?

  • Odtruwanie alkoholowe w naszej klinice jest w 100% bezpieczne i efektywne,
  • Przywrócimy Twojemu organizmowi metaboliczną równowagę,
  • Poczujesz się lepiej dzięki uzupełnieniu niezbędnych elektrolitów,
  • Pełna anonimowość,
  • Bezpieczeństwo odtrucia zapewnia doświadczony zespół,
  • Otrzymasz mentalne wsparcie ze strony personelu,
  • Nad terapią będą czuwać doświadczeni lekarze,
  • Odtrucie wykonujemy w domu klienta.

Odtrucie alkoholowe cena

Cena odtrucia alkoholowego to 450 zł. W tej cenie znajduje się opieka ratownika medycznego oraz kroplówki i leki, które są podawane.

Odtrucie Alkoholowe Katowice | Śląsk 2020