Odtrucie alkoholowe Katowice
Najczęściej zadawane pytania
+
Sam zabieg odtruwania nie jest bolesny. Witaminy, minerały oraz leki są podawane dożylnie przy pomocy kroplówki. Jednak należy mieć na uwadze, że po zabiegu odtruwania organizmu może pojawić się zespół abstynencyjny, któremu towarzyszy nerwowość i pobudzenia pacjenta.
+
U każdego pacjenta czas podania kroplówki może się różnić. Zależy to od indywidualnych predyspozycji organizmu oraz stopnia zatrucia alkoholem. Dlatego też zabieg może trwać od 30 minut do 4-5 godzin.
+
Zabieg odtruwania odbywa się po uprzednim przeprowadzeniu szerokiego wywiadu medycznego. Podawana kroplówka zawiera tylko i wyłącznie witaminy, minerały oraz leki niezbędne, aby organizm osoby nadużywającej alkohol wrócił do normalnego funkcjonowania. Zabieg jest więc w pełni bezpieczny i odbywa się pod czujnym okiem naszych specjalistów.
+
Odtruwanie organizmu przeznaczone jest przede wszystkim dla osób nadużywających alkoholu przez dłuższy czas. Można również zdecydować się na jego przeprowadzenie w przypadku złego samopoczucia na skutek dużej ilości wypitego alkoholu dzień wcześniej.
+
Podstawowymi składnikami są witaminy i minerały, które wypłukiwane są przez organizm. Dodatkowo kroplówka zawiera w swoim składzie leki farmakologiczne. Ostateczny skład podawanej kroplówki ustala lekarz na podstawie stanu zdrowia pacjenta i przeprowadzonych badań krwi.
+
Zabieg odtruwania nie jest zabiegiem inwazyjnym i może być przeprowadzany kilkukrotnie. Należy jednak pamiętać, że nie powinno to być lekarstwo na „kaca” po każdej imprezie.
+
Przede wszystkim odtruwanie alkoholowe przywraca prawidłowy stan organizmu. Ponadto pomaga złagodzić objawy zatrucia oraz odstawienia alkoholu, takie jak padaczka alkoholowa, nerwowość lub stany depresyjne i drażliwość.
+
Osoby nadużywające alkoholu dostarczają do organizmu wraz z nim niebezpieczne toksyny, które uszkadzają narządy wewnętrzne oraz układ nerwowy lub krwionośny. Odtruwanie pozwala pozbyć się szkodliwych toksyn, zwalczyć objawy odstawienia i przygotować pacjenta do terapii.
+
Zatruty organizm alkoholem podczas odtruwania może zachowywać się różnie. Oprócz objawów zespołu abstynenckiego, pacjent może być nerwowy czy też potrzebować wsparcia psychicznego.
+
Odtrucie organizmu to ważny początkowy etap walki o życie w trzeźwości. Po jego przeprowadzeniu zaleca się przystąpienie do profesjonalnej terapii i stałego kontaktu ze specjalistą.