Odtrucie alkoholowe Katowice

Odtrucie alkoholowe Dąbrowa Górnicza

Błyskawiczny powrót do zdrowia!

Zadzwoń: +48 519 348 337

Zaufaj nam - Pomożemy!

Detoks alkoholowy Dąbrowa Górnicza

Z nami poczujesz błyskawiczną ulgę!

Zadzwoń: +48 519 348 337

Zaufaj nam - Pomożemy!

Odtrucie alkoholowe Dąbrowa Górnicza

Czym jest odtruwanie alkoholowe?

Zabieg nazywany odtruwaniem alkoholowym lub detoksem, to metoda wspierająca leczenie choroby alkoholowej. Odtruwanie polega na pozbyciu się z organizmu człowieka nagromadzonych toksyn alkoholowych, a także na uzupełnienie niedoboru elektrolitów, wody czy witamin i minerałów. Prawidłowo przeprowadzony detoks alkoholowy niweluje również objawy odstawienia alkoholowego i szybko stawia osobę uzależnioną na nogi, by mogła rozpocząć dalsze leczenie odwykowe.

Odtrucie alkoholowe Dąbrowa Górnicza

Na czym polega odtruwanie alkoholowe?

Odtruwanie alkoholowe to zabieg, który polega na przywróceniu dobrego stanu fizycznego oraz psychicznego osoby nadużywającej alkohol. Efekt ten uzyskuje się poprzez podanie mu dożylnie kroplówek zawierających różne substancje odżywcze, które pozwalają na wypłukanie toksyn alkoholowych z organizmu, a także na uzupełnienie niedoborów witamin, minerałów i elektrolitów. Wszystkie te substancje sprawiają, że pacjent szybko staje na nogi i otrzymuje nagły zastrzyk sił witalnych.

Jakie są cele odtruwania alkoholowego?

Odtruwanie alkoholowe pomaga na kilku płaszczyznach, a są to przede wszystkim:

 • przerwanie uciążliwego ciągu alkoholowego;
 • pozbycie się toksyn alkoholowych nagromadzonych w organizmie;
 • uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów;
 • przywrócenie równowagi w gospodarce wodno-elektrolitowej

W przypadku osoby uzależnionej od alkoholu, wszystkie powyższe cele pozwalają na podjęcie decyzji o dalszym leczeniu alkoholowym.

Odtruwanie alkoholowe a objawy Zespołu Abstynencyjnego

Nadużywanie alkoholu, które powoduje brak stanu trzeźwości nazywane jest ciągiem alkoholowym. Ciągi alkoholowe mogą trwać 2-3 dni, ale również kilka tygodni. W trakcie ich trwania osoba uzależniona jest w stałym stanie upojenia alkoholowego, a gdy próbuje zaprzestać picia, okazuje się to niemożliwe. Dlaczego tak się dzieje?

Uzależniony organizm domaga się substancji od której się uzależnił, w tym przypadku alkoholu etylowego. Gdy przestaje ona być mu dostarczana z pewną częstotliwością, broni się, wywołując nieprzyjemne objawy, które fachowo nazywane są Abstynencyjnym Zespołem Alkoholowym. Objawy AZA podzielić można na dwie fazy, w których pierwsza z nich dotyczy objawów głównie somatycznych i zaliczyć możemy do nich bóle głowy, biegunki, drgawki, nudności, problemy z ciśnieniem oraz prawidłowym biciem serca. Po objawach fizycznych zaczynają pojawiać się również te dotyczące psychiki i są to najczęściej spadek nastroju, bezsenność, apatia, agresja, myśli samobójcze, stany depresyjne.

Wszystkie wyżej wymienione objawy ustępują, gdy uzależniony spożyje ponownie alkohol. Wychodzenie z poważnego ciągu alkoholowego na własną rękę może zagrażać zdrowiu, a nawet życiu osoby uzależnionej od alkoholu!

Odtrucie alkoholowe z dojazdem do domu

W dzisiejszych czasach coraz więcej placówek medycznych oferuje bezpieczne i skuteczne odtruwanie alkoholowe. Jednym z takich miejsc jest nasz prywatny gabinet, który pomógł już wielu osobom uzależnionym od alkoholu. Oferujemy nie tylko odtruwanie alkoholowe w gabinecie, ale również detoksykację z dojazdem do domu pacjenta. Jeśli lekarz nie znajdzie żadnych przeciwwskazań, odtruwanie odbywające się w domu pacjenta, będzie równie bezpieczne jak to, które odbywa się w gabinecie. Odtrucie alkoholowe Dąbrowa Górnicz - pacjent podczas odtruwania w domu jest pod stałą opieką lekarską, monitorowane są wszystkie jego najważniejsze funkcje życiowe, a w razie potrzeby podawane są pacjentowi doraźnie leki.

Jakie korzyści oferuje odtruwanie z dojazdem do domu?

Udostępniamy możliwość przeprowadzenia detoksu alkoholowego, gdyż wiemy, że niesie on dla części pacjentów wiele korzyści. Zaliczyć do nich możemy głównie:

 • komfort psychiczny oraz fizyczny wynikający z faktu pozostania w bezpiecznym dla siebie miejscu;
 • możliwość przebywania osób najbliższych w trakcie odtruwania;
 • brak potrzeby dojazdu do placówki medycznej, co niekiedy niesie ze sobą ogromny stres;
 • pełna dyskrecja – przyjeżdżamy nieoznakowanym pojazdem, a nasz personel medyczny nie ma na sobie ubrań sugerujących przeprowadzenie zabiegu detoksykacji.

Domowe odtruwanie może być powtarzane

Zabieg odtruwania alkoholowego niezależnie od tego, czy przeprowadzony zostanie w gabinecie medycznym czy też w domu pacjenta, może zostać powtórzony. Jest to bezpieczna procedura, która pozwala na uzyskanie znaczącej poprawy kondycji fizycznej oraz stanu psychicznego w krótkim czasie.

Jeżeli tylko lekarz prowadzący nie będzie widział żadnych przeciwwskazań do powtórzenia zabiegu, pacjent może zgłosić się do jego wykonania ponownie. Należy jednak mieć świadomość, że odtruwanie powinno być traktowane jak deska ratunkowa, a nie jak rutynowy zabieg przeprowadzany za każdym razem, gdy alkoholik wpadnie w kolejny ciąg alkoholowy.

Jak długo trwa odtruwanie alkoholowe?

W zależności od kwestii indywidualnych, czas trwania odtruwania alkoholowego będzie różnił się od siebie. Czas odtruwania zależny jest przede wszystkim od poziomu uzależnienia od alkoholu oraz od ilości nagromadzonych w nim toksyn. Odtrucie alkoholowe Dąbrowa Górnicza - kolejnymi czynnikami wpływającymi na czas detoksu są zdolności regeneracyjne pacjenta, jego wiek, ogólny stan zdrowia oraz ilość podanych kroplówek. I tak w przypadku lekkiego uzależnienia i krótkiego ciągu alkoholowego, odtruwanie trwać będzie około 3 godzin, a w poważniejszych przypadkach może okazać się, że będzie trwało nawet dobę!

Co wchodzi w skład kroplówek?

Każda kroplówka dożylna wykorzystywana podczas odtruwania alkoholowego, dobierana jest indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta. W każdej z kroplówek można znaleźć w odpowiedniej dla pacjenta ilości:

 • sól fizjologiczną;
 • glukozę;
 • elektrolity;
 • witaminy oraz minerały;
 • potas, magnez, wapń;
 • ornitynę;
 • koenzym Q10;
 • a także w razie potrzeby odpowiednie leki doraźne.

Ilość kroplówek również zależy od indywidualnych potrzeb osoby uzależnionej, a ustala ją lekarz specjalista w trakcie wywiadu medycznego.

Wskazania do odtruwania alkoholowego

Odtruwanie alkoholowe to metoda, która stosowana jest przede wszystkim u osób ze stwierdzonym uzależnieniem alkoholowym. Pozwala im na przerwanie ciągu alkoholowego oraz na zniwelowanie pojawiających się objawów odstawienia alkoholowego. Odtruwanie alkoholowe jest przeważnie pierwszym krokiem do rozpoczęcia leczenia uzależnienia, gdyż pozwala na powrót do trzeźwości, a także na zwiększenie dobrego samopoczucia, a co za tym idzie do zwiększonej motywacji do działania.

Kolejną grupą osób, która może skorzystać z odtruwania alkoholowego, są osoby, które jednorazowo nadużyły alkoholu i mierzą się z nieprzyjemnymi skutkami kaca, lub takie u których doszło do poważniejszego zatrucia alkoholowego. Detoksykacja w obu tych przepadkach będzie bardzo skuteczna, gdyż szybko postawi na nogi pacjenta i zniweluje nieprzyjemne odczucia spowodowane spożyciem alkoholu etylowego.

Leczenie kaca (zatrucia alkoholowego)

Nie ma wątpliwości, że zdecydowania większość osób dorosłych w ciągu swojego życia choć raz odczuwała nieprzyjemne skutki spożycia zbyt dużej ilości alkoholu. Kac powoduje bóle głowy, nudności i wymioty, ogólną apatię, zwiększone pragnienie oraz ogólne osłabienie organizmu. Osoba, która go doświadcza jest wykluczona ze swojego normalnego funkcjonowania przez praktycznie cały dzień. Domowe sposoby na kaca nie zawsze pomagają i nie działają na każdego, a łykanie tabletek nie jest wskazane dla każdego z nas. Objawy kaca najczęściej należy przeczekać w domowym zaciszu, uzupełniając poziom wody w organizmie, suplementując się elektrolitami i spożywając zdrowe i zbilansowane posiłki. Jeżeli natomiast nie ma czasu ani możliwości na spędzenie całego dnia w domu, z pomocą przyjść może odtruwanie alkoholowe, które w takim przypadku trwa około trzech godzin i po którym pacjent może powrócić do swoich codziennych obowiązków.

Czym jest zatrucie alkoholowe?

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale alkohol etylowy to trucizna dla organizmu ludzkiego. O ile niewielką jego ilość organizm jest w stanie usunąć w bezpieczny sposób, to spożycie jego większej ilości zaburza prawidłowe funkcjonowanie ciała, co prowadzi do lekkiego zatrucia alkoholowego, potocznie nazywanego kacem. Wypicie naprawdę dużej ilości alkoholu powoduje poważniejsze zatrucie alkoholowe, które może być niebezpieczne dla zdrowia oraz życia osoby, która go spożyła i w takich przypadkach konieczna jest interwencja medyczna.

Jedną z metod stosowanych w trakcie zatrucia alkoholowego oraz kaca są kroplówki odtruwające, dzięki którym pacjent szybko staje na nogi i unika nieprzyjemności związanych z zatruciem, a także unika niebezpieczeństwa związanego z zaburzeniami funkcjonowania układów wewnętrznych.

Dlaczego oczyszczenie organizmu z toksyn jest takie ważne?

Prowadzenie niezdrowego trybu życia prędzej czy później da o sobie znać w postaci zaburzeń funkcjonowania organizmu, różnych chorób czy nagłej zmiany wagi (duża otyłość lub niedożywienie). Dlatego bardzo ważne jest przestrzeganie zasad zdrowego żywienia oraz zażywanie odpowiedniej ilości ruchu fizycznego. Stosowanie używek z umiarem nie powinno zagrażać zdrowiu, jednak niekontrolowane i nadmierne ich spożywanie, będzie prowadziło do uzależnień, które wyniszczają organizm praktycznie w każdym jego miejscu.

Alkoholizm to poważne uzależnienie, które powoduje niedobory praktycznie każdej z witamin czy każdego minerału, a są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania wszystkich funkcji życiowych. Brak odpowiedniego nawodnienia oraz niedożywienie również sprawiają, że organizm zaczyna podupadać na zdrowiu. Odtrucie alkoholowe Dąbrowa Górnicza - przychodzi osobom uzależnionym z pomocą, gdyż dzięki niemu usuwane zostają toksyny alkoholowe nagromadzone w ciele, które sieją w nim spustoszenie. Dodatkowo pacjentowi podawane są składniki odżywcze, dzięki którym organizm może powrócić do równowagi.

Czy odtruwanie alkoholowe jest bezpieczne dla zdrowia?

Jeżeli odtruwanie alkoholowe odbywa się w profesjonalnie przystosowanym do tego gabinecie, a nad całą procedurą czuwa lekarz specjalista, nie ma powodów do obaw, odtruwanie będzie w pełni bezpieczne. Należy jednak uważać, gdyż coraz więcej miejsc oferuje pseudo-odtruwanie, które w rzeczywistości jest zwykłą kroplówką witaminową i nie jest przeprowadzane przez lekarza. Jednym z miejsc, które jest w pełni bezpieczne dla każdego z pacjentów jest nasz prywatny gabinet, który oferuje również odtruwanie z dojazdem do domu pacjenta.

Czy podanie kroplówki boli?

Odtruwanie alkoholowe przeprowadzone pod okiem specjalistów jest bezpieczne i bardzo skuteczne. Lekarze oraz pozostały personel medyczny dbają o to, by pacjent czuł się komfortowo w trakcie podawania kroplówek dożylnych i by jego funkcje życiowe były na odpowiednim poziomie.

Odtruwanie alkoholowe nie jest bolesne, a pojawiające się objawy AZA zostają szybko niwelowane poprzez podanie doraźnie odpowiednich leków, takich jak na przykład leki przeciwbólowe, uspokajające czy przeciwpadaczkowe. Jedynym momentem, w którym pacjent może odczuć pewien dyskomfort to moment wkłucia igły w żyłę, jeżeli jednak procedurę przeprowadza doświadczona pielęgniarka, z reguły pacjent nic nie poczuje.

Detoks alkoholowy w Częstochowie - dlaczego my?

 • Odtruwanie alkoholowe w naszej klinice jest w 100% bezpieczne i efektywne,
 • Przywrócimy Twojemu organizmowi metaboliczną równowagę,
 • Poczujesz się lepiej dzięki uzupełnieniu niezbędnych elektrolitów,
 • Pełna anonimowość,
 • Bezpieczeństwo odtrucia zapewnia doświadczony zespół,
 • Otrzymasz mentalne wsparcie ze strony personelu,
 • Nad terapią będą czuwać doświadczeni lekarze,
 • Odtrucie wykonujemy w domu klienta.

Odtrucie alkoholowe Częstochowa cena

Pojedyncze podanie soli fizjologicznej oraz glukozy i monitorowanie stanu pacjenta trwa około dwóch godziny, a zabieg kosztuje 450 zł. Są możliwe do zamówienia również wizyty domowe, dzięki którym ratownicy medyczni będą w stanie pomóc pacjentom w cięższym stanie. Czasem są to jedyne metody dotarcia do osób, które naprawdę potrzebują naszej pomocy. Dzięki takim zabiegom na pewno można poczuć się nieco lepiej oraz szybciej rozpocząć terapię w ośrodku do spraw uzależnień. Bardzo ważne jest również wsparcie rodziny i bliskich osób. Tylko taki rodzaj terapii pomoże w pełni pozbyć się zgubnego nałogu na zawsze i rozpocząć zdrowe i satysfakcjonujące życie.

Odtrucie Alkoholowe Katowice | Śląsk 2020