Odtrucie alkoholowe Katowice

Kompleksowe leczenie alkoholizmu – postaw na specjalistyczny ośrodek leczenia uzależnień

Prywatny ośrodek leczenia uzależnień Katowice działa w oparciu o sprawdzone i skuteczne metody leczenia. Potwierdzeniem tych metod jest certyfikat ISO. Pierwotne i wtórne leczenie alkoholizmu, a także programy leczenia uzależnień od narkotyków (odwyk narkotykowy) i autorskie programy terapeutyczne mają na celu pomóc osobom uzależnionym w zmianie postrzegania świata. Wierzymy, że uzależniony może zmienić nie tylko złudne odbieranie rzeczywistości, lecz również siebie i stać się wolnym człowiekiem bez nałogów.

Naszym priorytetem jest także rozwój osobisty każdego pacjenta. Bardzo wielu osobom pomogła już nasza terapia uzależnień. Prowadzą teraz ciekawe i przede wszystkim satysfakcjonujące życie. Potrafią być odpowiedzialni i dobrze funkcjonować w społeczeństwie, a większość z nich spełnia się zawodowo. Pomogliśmy im dostrzec, że życie bez nałogów może być naprawdę wartościowe i wolne od ograniczeń.

Leczenie alkoholizmu to inwestycja we własne zdrowie

Jeżeli długotrwale nadużywasz alkoholu - najlepszą inwestycją w siebie będzie pomysł aby zdecydować się na odwyk alkoholowy. Każdy z nas popełnia błędy i ma chwilowe słabości, niestety w ten sposób najczęściej rozpoczynają się uzależnienia. Jeżeli wybierzesz nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień zajmiemy się leczeniem alkoholizmu kompleksowo.
W naszym ośrodku nie tylko wyrwiesz się z sideł nałogu, lecz również możesz zyskać stabilność i wgląd we własne ja.

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień pomaga w odnalezieniu prawdziwego celu w życiu. Proces leczenia alkoholizmu wiąże się z poszukiwaniem i odkrywaniem siebie. Doświadczysz tutaj niesamowitej pozytywnej energii, której potrzebujesz, aby żyć inaczej i osiągnąć marzenia, których pragniesz. Z naszym wsparciem osiągniesz sukces!

Leczenie alkoholizmu oparte o efektywny i sprawdzony program

Terapia uzależnień prowadzona w naszym Ośrodku oparta jest na najnowszych metodach leczenia alkoholizmu. Przykładamy również dużą wagę do motywowania naszych Pacjentów do zmiany.

Wiedza i zaangażowanie terapeutów

Nasz zespół składa się z wielu oddanych i przyjaznych terapeutów, będących specjalistami w leczeniu uzależnień. Istnieje wiele stylów pracy, które można wykorzystać w leczeniu uzależnień – w naszym ośrodku korzystamy z różnych nurtów psychoterapii. Nasi terapeuci uczestniczą w wielu polskich i zagranicznych konferencjach, szkoleniach, projektach naukowych, i akcjach związanych z wolontariatem. Pomaganie drugiemu człowiekowi mamy we krwi i daje nam to wiele satysfakcji jeżeli leczenie alkoholizmu przynosi oczekiwany skutek.

Trafna diagnoza

Trafna diagnoza psychologiczna jest wręcz niezbędna do skutecznego leczenia uzależnień. Nieważne czy zgłaszamy się na leczenie alkoholizmu czy odwyk alkoholowy. Proces diagnostyczny w naszym specjalistycznym ośrodku trwa nieustannie od pierwszego kontaktu z uzależnionym do naszego ostatniego spotkania. Dopiero po tym czasie możemy podjąć decyzję o zakończeniu psychoterapii i uznać, że leczenie alkoholizmu przyniosło oczekiwany skutek.

Poczucie bezpieczeństwa

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje komfort i przyjazną atmosferę która sprzyja poczuciu bezpieczeństwa. Zgodnie z dewizą amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa to właśnie poczucie bezpieczeństwa jest uznawane za jeden z najbardziej kluczowych czynników dla zdrowia psychicznego. Autor hierarchii teorii potrzeb uznał bezpieczeństwo nawet za objaw tego właśnie zdrowia.

Troska o każdego Pacjenta

Nasi pacjenci otrzymują kompleksową opiekę terapeutyczną dzięki ścisłej współpracy terapeutów, psychiatrów i psychologów klinicznych pracujących w Ośrodku Leczenia Uzależnień. Jesteśmy zgranym zespołem medyków.

Dostosowanie do Twoich potrzeb

Podstawowym warunkiem aby pomoc w leczeniu uzależnień była skuteczna jest nawiązanie szczególnej więzi emocjonalnej między pacjentem a terapeutą. Pozwala to pacjentowi odczuwać pozytywne emocje i pozostawać w ciągłym kontakcie z istotnymi dla niego osobami podczas codziennej pracy terapeutycznej. Chcemy, aby każdy pacjent mógł znaleźć najbardziej odpowiadającego mu terapeutę, zgodnie z własnymi indywidualnymi preferencjami. W naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień jako terapeuci pracują nie tylko kobiety, lecz również mężczyźni. Wiek terapeutów jest również zróżnicowany, ponieważ trafiają do nas pacjenci młodsi i starsi. Dość często zdarza się, ze terapeuta jest podobny wiekowo do pacjenta, niektórzy wtedy czują się najbardziej swobodnie i pewnie. Pracujemy na podstawie rozmaitych nurtów psychoterapeutycznych.

Dostępność zajęć, które wykraczają poza terapię

W ramach zajęć nieterapeutycznych można korzystać z sali gimnastycznej oraz siłowni znajdującej się w naszym ośrodku. W ramach ogólnej opieki terapeutycznej organizowane są również wycieczki z możliwością zwiedzania atrakcji turystycznych, takich jak różne zabytkowe obiekty. Organizowane są także spacery i rozmaite aktywności na świeżym powietrzu, wiedząc, że tereny zielone działają kojąco i przeciwdziałają nadmiernemu popadaniu w stres. Wielu pacjentów dzieli się z nami swoimi talentami artystycznymi podczas zajęć z arteterapii. Jeszcze inni pacjenci lubią uprawiać warzywa w ogrodzie.

Podejmujemy aktywną współpracę z najbliższymi naszych pacjentów

Wsparcie rodziny jest bardzo ważne podczas całościowego procesu jakim jest kompleksowe leczenie alkoholizmu. Aby poprawić relacje rodzinne między pacjentami a ich rodzinami, nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień organizuje raz w miesiącu spotkania rodzinne. Nasi terapeuci prowadzą wtedy warsztaty dla członków rodzin. Dzięki tym spotkaniom mogą oni dowiedzieć się więcej o procesie leczenia uzależnień. Mają też możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami i uzyskania odpowiedzi na pytania, które ich nurtują. Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień zapewnia bezpieczne i przyjazne warunki dla każdego pacjenta podczas całej terapii alkoholowej.

Kiedy konieczne jest leczenie uzależnień?

Zazwyczaj pierwsze objawy jakiegokolwiek uzależnienia, nieważne czy jest to uzależnienie od alkoholu czy też od narkotyków najczęściej są bardzo trudne do dostrzeżenia. Niektóre z nich są także dość często bagatelizowane przez osobę uzależnioną, która wpadła w sidła nałogu. Jeżeli czujesz, że nie radzisz sobie z kontrolowaniem ilości spożywanego alkoholu, zdarza się, że starasz się tłumaczyć swoje zachowanie, wnioskując je za całkowicie normalne bo przecież wszyscy piją alkohol na imprezach, albo po stresującym dniu w pracy. Wmawiasz sobie, że kolejne piwo wypite wieczorem to nic wielkiego, może to być pierwszy znak aby poważnie zastanowić się nad tym czy nie masz problemu z alkoholem i podjęciem decyzji o terapii w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Problem oczywiście może również dotyczyć kogoś z Twojego najbliższego otoczenia. Nie zwlekaj ze zgłoszeniem się do ośrodka, im szybciej tym lepiej!

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – nasza misja

Oferujemy wsparcie i pomoc dla tych, którzy nie stronią od różnego rodzaju używek. Stworzyliśmy bezpieczne i komfortowe miejsce z rodzinną atmosferą w którym leczymy niezdrowe nawyki i przyzwyczajenia. Mowa tutaj o różnego rodzaju uzależnieniach, w szczególności stawiamy na leczenie alkoholizmu. Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień daje jego pacjentom nadzieję na lepszą przyszłość. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że terapia alkoholowa może być skuteczna tylko wtedy, gdy istnieje wzajemne zrozumienie, zaufanie, bezpieczeństwo i akceptacja. Posiadamy duże doświadczenie, które pozwala nam zrozumieć potrzeby osób, które próbują uwolnić się od nałogu oraz poszukujących szczęścia w życiu w trzeźwości. Podczas pracy z naszymi pacjentami staramy się łączyć elementy tradycyjnej psychoterapii z różnorodnymi technikami relaksacyjnych. Dzięki temu nasi pacjenci z czasem odzyskują kontrolę nie tylko nad swoimi myślami, lecz również emocjami oraz ciałem.